اولین روز طرح رجیستری

Rules of Survival
Rules of Survival
آذر ۱۳, ۱۳۹۶
IKEA Place
IKEA Place
آذر ۱۵, ۱۳۹۶

اولین روز طرح رجیستری با آیفون و آیپد!

مرحله دوم طرح رجیستری صرفا برای تمامی مدل‌های گوشی تلفن همراه و تبلت اپل ازامروز ۱۴ آذرماه اجرا می‌شود و سایر مدل‌های گوشی و تبلت نیز به تدریج در هفته‌های آینده پس از اعلام رسمی تحت پوشش طرح قرار می‌گیرند. به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، براساس این اطلاعیه تمامی خریداران در هنگام خرید باید از اصالت گوشی تلفن همراه و تجهیزات دارای سیم‌کارت مطمین شوند به همین منظور می‌توانند شناسه ۱۵ رقمی (IMEI) را – که بر روی جعبه دستگاه قابل مشاهده است- به شماره ۷۷۷۷ پیامک کنند و یا با استفاده از کد دستوری #۷۷۷۷* و انتخاب گزینه استعلام اصالت، از اصالت گوشی مطمئن شوند.

در این اطلاعیه همچنین آمده است، تمامی مراحل استعلام باید از طریق خریدار انجام‌ شود و کاربران پس از اطمینان از اصالت تلفن همراه که نشان‌دهنده قانونی بودن و همچنین استاندارد بودن آن است می‌توانند تلفن همراه مورد نظر خود را خریداری کنند.

گوشی‌های دو سیم‌کارته دارای دو شناسه IMEI و گوشی‌های چند سیم‌کارته دارای چند IMEI هستند. پس حتما هنگام خرید هر دستگاهی که به هر نحوی با سیم کارت به شبکه وصل می شوند، محتاط باشید.

قیمت دستگاه ها پس از طرح رجیستری:

هر چند در طی مصاحبه هایی که انجام شده است، آمده تا هیچ توزیع کننده و فروشگاهی حق گران تر کردن گوشی را ندارد، ولی در روز سیزدهم شاهد عدم فروش گوشی های با گارانتی در مراکز توزیع بودیم. با وجود تعداد زیاد این توزیع کنندگان تلاش بالایی برای نظارت بر قیمت ها لازم است.

ثبت و فعال‌سازی گوشی تلفن همراه یا سایر تجهیزات دارای سیم‌کارت کاملاً رایگان است و خریداران نباید بابت آن هیچ هزینه‌ای پرداخت کنند.

در ادامه باید دید تا روند این طرح به کجا خواهد رسید. امیدواریم این طرح باعث ایجاد بستری مناسب برای حال شهروندان باشد…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *