همه چیز درباره امنیت تلگرام قسمت دوم

تمایل کاربران ویندوز برای مهاجرت به مک
تیر ۷, ۱۳۹۶
تقویم صبا
تیر ۱۰, ۱۳۹۶

با سری دوم و آخر این آموزش با شما هستیم. در قسمت قبل تنظیمات مربوط به حریم شخصی را بررسی کردیم.  با حریم شخصی شما می توانید از اتفاقات ناخواسته جلوگیری کنید. و با خیال راحت از برنامه تلگرام استفاده کنید. در این قسمت با تنظیمات مربوط به امنیت آشنا خواهید شد. می توانید ببینید تلگرام شما در اختیار شخص دیگری هست یا خیر و راه های جلوگیری از نفوذ به اکانتتان را یاد خواهید گرفت.

اگر قسمت اول را مطالعه نکرده اید می توانید اینجا کلیک کنید.

یادآوری:

برای تنظیمات مربوط به امنیت در تلگرام باید به منوی Settings-Privacy and Security بروید. در این قسمت بخش SECURITY را بررسی خواهیم کرد.

Passcode Lock:

اگر نگران این هستید که کسی آیفون شما را بر می دارد این گزینه برای شما است. با این گزینه می توانید روی تلگرام خود رمز بگذارید. زمانی که تلگرام شما رمز ندارد و وارد این گزینه می شوید یک گزینه را می بینید. با زدن روی Turn Passcode On صفحه کلیدی برای شما باز می کند. رمز ۴ رقمی خود را وارد کنید. برای بار دوم نیز رمز مورد نظر را تکرار کنید. بعد از گذاشته شدن رمز صفحه Passcode Lock تغییر می می کند. گزینه ها را در زیر می بینید:

  • Turn Passcode Off:

اگر بخواهید رمز تلگرام را بردارید روی این گزینه بزنید. رمز فعلی خود را وارد کنید. رمز حذف خواهد شد.

  • Change Passcode:

با زدن این گزینه می توان رمز تلگرام خود را عوض کنید. در صفحه اول رمز فعلی خود را بزنید. در صفحه بعد رمز جدید و دوباره رمز جدید خود را وارد کنید. رمز تغییر می کند.

  • Auto-Lock:

زمان قفل تلگرام را مشخص می کند. اگر Disable باشد باید به صورت دستی تلگرام را قفل کنید. ( برای قفل کردن تلگرام به صورت دستی در صفحه چت ها روی عکس قفل در بالای صفحه بزنید تا تلگرام قفل شود.)

  • Unlock with Touch ID:

این گزینه برای آیفون هایی است که مجهز به سنسور اثر انگشت هستند. اگر این گزینه را روشن کنید، به جای رمز از شما اثر انگشتتان را می خواهد.

  • Simple Passcode:

اگر این گزینه را خاموش کنید، رمز فعلی تلگرام را می خواهد. بعد از آن در صفحه جدید می توانید رمزهای ترکیبی از حروف و اعداد را انتخاب کنید.

Two -Step Verification:

می توانید روی تلگرام خود رمز دوم بگذارید. به این صورت که حتی اگر کسی به کد ۵ رقمی ورود به تلگرام شما دسترسی پیدا کرد، با نداشتن رمز دوم شخص متجاوز! نمی تواند به تلگرام شما متصل شود.

بعد از انتخاب این گزینه گام های زیر را انجام دهید.

۱- سپس گزینه Set Additional Password را انتخاب نمایید.

۲- حال باید رمز دوم خود را تعیین نمایید، دقت داشته باشید که این رمز عددی باشد که همواره در خاطرتان باشد.

۳- حال باید رمز دوم خود را تعیین نمایید، دقت داشته باشید که این رمز عددی باشد که همواره در خاطرتان باشد. این عبارت می تواند به نوعی راهنمایی باشد برای به یاد آوردن رمز شما، در عین حال می توانید یک عبارت گمراه کننده برای شخصی که می خواهد شما را هک کند بنویسید. بطور مثال می توانید عبارت : تعداد دوستان صمیمی و … که اینها هم رمز را به شما یاد آوری می کند و هم کمتر کسی از آنها باخبر است !

۴- ایمیل پشتیبان خود را وارد کنید. می توانید با زدن روی گزینه Skip بدون وارد کردن ایمیل پشتیبان از این مرحله گذر کنید.

۵- در صورت زدن روی گزینه Skip دوباره Skip را بزنید. در هر صورت رمز دوم روی تلگرام شما گذاشته شده است.

Active Sessions:

یکی از بهترین گزینه های امنیتی در بین شبکه های اجتماعی است. شما می توانید توسط این گزینه بفهمید چه کسانی به تلگرام شما متصل هستند. اگر با زدن این گزینه فقط یک مورد مشاهده کردید& یعنی دستگاه های دیگری نیز به تگرام شما متصلند. حال ممکن است خودتان باشید یا شخص دیگر. اطلاعاتی که در این قسمت برای هر مورد داده می شود شامل آخرین زمان اتصال، ورأن برنامه و نام آن، نوع دستگاه متصل شده ، آی پی است. در صورتی که می خواهید اتصال را قطع کنید، کافی است تا انگشت خود را روی آن دستگاه قرار داده، به سمت چپ بکشید و روی Close  بزنید تا دستگاه از اتصال تلگرام شما خارج شود.

If Away For:

در این قسمت تعیین می کنید که اگر در مدت زمان مشخصی آنلاین نبودید، تلگرام شما پاک شود.

برای پیگیری راحت تر می توانید عضو کانال تلگرام ما بشوید.

کنال ما: t.me/grand_apple

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *