هیچ وقت با Reminders آیفون بدقول نشوید!

Atlas Wallpaper
Atlas Wallpaper
اردیبهشت ۶, ۱۳۹۷

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید قبل از یک قرار مهمT آیفون شما آن را یادآوری کند ,اگر در اپ استور جست و جو کنید، تعدادی از این برنامه‌های یادآور را می توانید پیدا کنید. اما باید بدانید که برنامه Reminders آیفون خیلی راحت به شما کمک می کند تا این کار را انجام دهید.

کار با این برنامه بسیار راحت است و با چند قدم ساده می‌توانید قرارهای مهم خود را در آن بگذارید. با این کار هیچ موقع بد قول نمی شوید و مطمئنا به همه کارهای خود خواهید رسید.

همچنین می توانید کارهای خود را به ترتیب اهمیت دسته بندی کنید. تمام افراد موفق به تقسیم کارها و انجام کارها به ترتیب اهمیت اشاره می کنند.

چگونه در Reminders آیفون یک رویداد تعریف کنیم؟

به هر نوشته ای که در این برنامه تعریف می کنیم، یک رویداد می‌گویم .ابتدا برنامه Reminder را پیدا کنید و آن را باز کنید آیکون برنامه شبیه شکل زیر است.

Reminders آیفون لوگو

  • زمانی که برنامه را باز می کنید با یک صفحه تقریبا خالی مواجه می شوید. روی قسمتی که با فلش قرمز نشان داده شده است، ضربه بزنید و نام رویدادی که می خواهید تعریف کنید را بنویسید.

ایجاد reminders

  • زمانی که رویداد را تعریف کردید، می‌توانید با زدن روی علامت i که در سمت راست رویداد هست، زمانی را تعیین کنید تا به شما این رویداد را یادآوری کند.

اطلاعات Reminders

  • در صفحه باز شده می توانید مشخصات رویداد خود را تنظیم کنید. در دو حالت رویداد به شما یادآوری می‌شود. یا می‌توانید زمان و روز آن را مشخص کنید. یا  می‌توانید بر اساس مکانی که هستید این رویداد به شما یادآوری شود. البته برای تنظیم مکان، متأسفانه در داخل ایران به راحتی این کار را انجام نمی‌دهد. همچنین در این قسمت می توانید یادداشتی در هنگام یادآوری به شما نشان دهد و اهمیت رویداد را نیز می توانید تعریف کنید. برای این که  در ساعت و روز مشخص به شما یادآوری شود گزینه Remind me on a day را روشن کنید.

تنظیم ساعت

  • زمانی که این گزینه را روشن می‌کنید، می‌توانید روز و ساعتی را که می‌خواهید به شما یادآوری شود را انتخاب کنید. اگر می‌خواهید این رویداد در روزهای خاص یا هر روز تکرار شود، می‌توانید از گزینه Repeat در پایین استفاده کنید.
  • اگر گزینه Remind me at location را فعال کنید، می توانید مشخص کنید که زمانی که به یک محدوده جغرافیایی خاص شدید، رویداد به شما آلارم دهد یا زمانی که از یک محدوده خاص خارج شدید. البته این گزینه در ایران به درستی کار نمی کند.
  • در قسمت Priority می توانید مشخص کنید که اهمیت موضوع چقدر است. None یعنی بدون اهمیت و iii یعنی اهمیت خیلی بالا. در قسمت Notes نیز می توانید یادداشتی را که هنگام یادآوری می خواهید ببینید، تایپ کنید. برای ذخیره تغییرات نیز می توانید روی گزینه Done در بالای صفحه سمت راست بزنید. کار تمام است و یادآور شما در زمان مشخص شما را آگاه می کند. امیدواریم در تمام زندگی خوش قول باشید.

اهمیت reminders


نکته ۱:

این تقویم فقط با تقویم میلادی کار می کند.

نکته ۲:

برای این که زمان یادآوری متوجه رویداد باشید، باید نوتیفیکیشن Reminders آیفون شما روشن باشد. برای دیدن این آموزش به آموزش صفر تا صد آموزش iOS قسمت سوم مراجعه کنید. همچنین می توانید یک صدای بلند تر در این قسمت برای Reminders بگذارید تا کاملا متوجه آلارم بشوید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *