IKEA Place
IKEA Place
آذر ۱۵, ۱۳۹۶
CarPlates | راهنمای پلاک خودروهای ایران
CarPlates | راهنمای پلاک خودروهای ایران
آذر ۱۸, ۱۳۹۶

اپل در تاریخ ۱۲ سپتامبر از نسل جدید گوشی‌های خود رونمایی کرد و فیس آی دی (Face ID) قابلیت جدیدی است که این سازنده در ساخت آیفون ایکس از آن بهره برده است.

فیل شیلر در توضیحات Face ID اعلام کرده که این سیستم امنیتی آن‌قدر دقیق است که حتی افراد دوقلو را از هم متمایز می‌کند و در تمام شرایط تنها به صاحب خود اجازه کار با آیفون را می‌دهد.

فیس آی‌دی ( Face ID ) چگونه کار می‌کند؟

فیس آی‌دی از یک سیستم دوربین جدید با تشخیص عمق واقعی بهره می‌برد و تعداد زیادی تکنولوژی در‌ قطعه‌ی بسیار کوچک مربوط به این ویژگی – که در بالای نمایشگر گوشی آیفون X تعبیه شده است – وجود دارد. سیستم مورد بحث شامل یک دوربین جلویی معمولی، یک دوربین مادون قرمز، یک پروژکتور نقطه ای، یک چراغ مخصوص، یک سنسور فاصله‌سنج و یک حسگر سنجش نور محیط می‌شود.

هر زمانی که کاربر به صفحه‌ی گوشی خود نگاه کند، چراخ مخصوص، عملیات تشخیص چهره را انجام خواهد داد. سپس دوربین مادون قرمز، یک تصویر مادون قرمز از چهره‌ی کاربر ثبت و دات پروژکتور با استفاده از ۳۰ هزار نقطه‌ی مادون قرمز یک الگوی نقطه‌ای ایجاد می‌کند. در مرحله‌ی بعد این داده‌ها به چیپ‌ست جدید A11 Bionic اپل ارسال خواهد شد. اپل در این تراشه‌ی جدید از یک شبکه‌ی عصبی استفاده کرده است؛ شبکه‌ای که با بیش از یک میلیارد تصویر آموزش داده شده تا امکان مقایسه‌ی مدل ریاضی صورت کاربر – که قبلا در دستگاه ثبت شده است – فراهم شود.

Face ID

خیلی از افراد معتقدند که امنیت فیس آی دی نسبت به حسگر اثر انگشت پایین تر است. البته این حرف درستی نیست. امکان فریب خوردن فیس آی دی یک در میلیون است. این نسبت برای حسگر اثر انگشت یک به پنجاه هزار است.

اپل با معرفی Face ID چند سال از رقبای خود جلو افتاد. تحقیقات فیس آی دی زمانی شروع شده بود که اپل حسگر اثر انگشت را در آیفون ۵ اس معرفی می کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *